Sök

Logga in

Språk

sv-se en-gb

Personal - Åmål

Kulturchef
Stefan Jacobson

Telefon 0532-171 00
E-post stefan.jacobson@amal.se
Kulturchef


Biblioteksassistent
Birgitta Andersson         
Telefon 0532-171 01
E-post birgitta.andersson@amal.se

Barn- och ungdomsbibliotekarie / vik. verksamhetsansvarig
Madeleine Eriksson

Telefon 0532-170 91
E-post madeleine.eriksson@amal.se

Bibliotekarie
Anna Johansson Ährlund

Telefon 0532-172 53
E-post anna.johansson-ahrlund@amal.se

Biblioteksassistent
Rolf Karlsson 

Telefon 0532-173 21
E-post rolf.karlsson@amal.se

Biblioteksassistent
Carina Ohlsson 
Telefon 0532-171 03
E-post carina.ohlsson@amal.se

Socialbibliotekarie / verksamhetsansvarig (föräldraledig)
Emma Olander

Telefon 0532-173 22
E-post emma.olander@amal.se

Bibliotekarie
Katharina Saltberg
Telefon 0532-171 05
E-post katharina.saltberg@amal.se

Vik. Socialbibliotekarie 
Regina Svanberg
Telefon 0532-173 22
E-post regina.svanberg@amal.se

Bibliotekarie
Malin Öhman

Telefon 0532-171 06
E-post malin.ohman@amal.se


ARKIVET

Kommunarkivet
Margareta Nilars
Telefon 0532-171 08

E-post margareta.nilars@amal.se

Föreningsarkivet
Birgitta Dahl-Lindberg
Telefon 0532-170 55

E-post birgitta.dahl-lindberg@amal.se

 

KULTUR

Kultursamordnare                       
Rebecka Andersson         

Telefon 0532-172 08
E-post rebecka.andersson@amal.se

Kultursamordnare                       
Gunnar Källström       

Telefon 0532-77 72 34
E-post gunnar.kallstrom@amal.se

Processledare inom kulturutveckling                       
Charlin Svanér dela Cruz

Telefon 0532-77 72 55
E-post charlin.svaner-delacruz@amal.se

 

Åmåls Kulturhus logotyp

Facebook Åmål


ÅMÅLS
KOMMUN

 


 


 

Nyckelord: moln

Dalslands_karta

KartaBengtsfors Dals-Ed Åmål Mellerud Färgelanda