Sök

Språk

sv-se en-gb

Artiklar: visa en viss artikel

Melleruds bibliotek


Bibliotekarie
Anne-Marie Larsson
Telefon 0530-182 07
E-post anne-marie.larsson@mellerud.se
Ansvar Konstrummet, film och det mångkulturella biblioteket


Biblioteksassistent
Anna-Lena Jansson Forsman
Telefon 
0530-182 12
E-post
 anna-lena.jansson.forsman@mellerud.se
Ansvar Depositioner, påminnelser, fakturor och service till låntagare med särskilda behov

 

Enhetschef Kultur Mellerud
Clas-Göran Janson
Telefon 0530-182 61, 182 02
E-post clas-goran.janson@mellerud.se



Barn- och skolbibliotekarie
(vikarie)
Anna Cundy
Telefon 0530-182 04
E-post  anna.cundy@mellerud.se
Ansvar Barn- och ungdomsbiblioteket, skolbiblioteken, bokprat, klassbesök och IT


Barn-och skolbibliotekarie
Erika Ribacke Sandberg
Telefon 0530-182 04
E-post erika.ribacke.sandberg@mellerud.se
Ansvar Barn- och ungdomsbiblioteket, skolbiblioteken, bokprat, klassbesök och IT


Biblioteksassistent
Ann-Louise Udd
Telefon 0530-182 03
E-post ann-louise.udd@mellerud.se
Ansvar Depositioner, påminnelser, fakturor och service till låntagare med särskilda behov


Bibliotekarie
Lennart Åberg
Telefon
0530-182 01
E-post
lennart.aberg@mellerud.se
Ansvar Förvärv och katalog


 

Mellerud högermarg



Logga in

Dalslands_karta

KartaBengtsfors Dals-Ed Åmål Mellerud Färgelanda